Paliwo z konopi?
Paliwo z konopi?
Bardzo dobrym zamiennikiem olejów napędowych dla silników diesla jest dodawanie mieszanki olejów konopnych z piętnastoprocentowym alkoholem.
Konopie w medycynie
Konopie w medycynie
Dowiedz sie jakie zastosowanie mają konopie w dziedzinach medycyny
Konopie w przemyśle
Konopie w przemyśle
Już nie tylko na całym świecie, ale także w Polsce uprawa konopi cieszy się coraz większym zainteresowaniem
Włókno z konopi!
Włókno z konopi!
Podczas testów naukowych jest to najmocniejsze włókno na całtym świecie, które uzyskuje się w sposób jedynie naturalny.
Jak działa marihuana?
Jak działa marihuana?
Podczas palenia konopi na efekty nie trzeba czekać długo – pojawiają się one prawie natychmiast. Objawy fizjologiczne po zażyciu marihuany polegają na wysuszeniu błon śluzowych, przez co w ustach czuj...

Podczas palenia konopi na efekty nie trzeba czekać długo – pojawiają się one prawie natychmiast. Objawy fizjologiczne po zażyciu marihuany polegają na wysuszeniu błon śluzowych, przez co w ustach czuje się charakterystycznego “kapcia”, a oczy stają się przekrwione (może też pojawić się lekkie uczucie pieczenia).


marihuanaDziałanie marihuany na psychikę

Działanie na psychikę jest bardzo bogate i trudne do opisania. THC pogłębia nastrój, w którym znajduje się palący i zwiększa siłę autosugestii. Dlatego nie najlepszym pomysłem jest palenie, gdy jesteśmy znudzeni lub wystraszeni. Można w ten sposób popaść w bardzo nieprzyjemne, choć niegroźne stany lękowe. Najczęstszym jednak objawem jest wesołość manifestowana przez trudne do opanowania napady śmiechu. Bardzo często, szczególnie podczas palenia marihuany w samotności, pojawia się skłonność do zamyślania się i izolacji od otoczenia.


Uczucie głodu po paleniu marihuany

Bardzo popularnym, stanowiącym wręcz symbol upalenia konopiami jest objaw uczucia głodu. Nazywanego przez palaczy marihuany "gastrofazą", dlatego zawsze warto mieć coś smacznego pod ręką. Nieraz bowiem zdarza się, że upalona osoba, zamyśla się i bezwiednie zjada połowę zawartości lodówki, zanim zauważy że głód minął.


Działanie marihuany przy większych dawkach

Przy większych dawkach występują słabe halucynacje słuchowe i trudności z wysławianiem się. Częste są też zaburzenia pamięci krótkotrwałej, co wywołuje nieraz komiczne sytuacje, gdy np. mocno upalona osoba, idąc, zapomina kilku ostatnich sekund i jest gotowa dać głowę, że się teleportowała. W takim przypadku nawet zwykła rozmowa wymaga maksymalnej koncentracji.

 

i na koniec dodam

Osoby, które palą po raz pierwszy (a często też drugi i trzeci) zazwyczaj nie zauważą żadnego psychicznego działania marihuany . W jazdę marihuanową trzeba się odpowiednio wczuć, a większość doznań wywoływana jest poprzez autosugestię. Jazda trwa w zależności od mocy danej odmiany konopi od kilkudziesięciu minut do trzech godzin. Potem występuje zmęczenie i uczucie senności. Kac pojawia się tylko po sporych dawkach marihuany i polega na lekkim otępieniu i trochę zwiększonej wrażliwości na światło. Najszybciej można go zwalczyć śpiąc lub przebywając na świeżym powietrzu.