Włókno z konopi!
Włókno z konopi!
Podczas testów naukowych jest to najmocniejsze włókno na całtym świecie, które uzyskuje się w sposób jedynie naturalny.
Konopie w przemyśle
Konopie w przemyśle
Już nie tylko na całym świecie, ale także w Polsce uprawa konopi cieszy się coraz większym zainteresowaniem
Paliwo z konopi?
Paliwo z konopi?
Bardzo dobrym zamiennikiem olejów napędowych dla silników diesla jest dodawanie mieszanki olejów konopnych z piętnastoprocentowym alkoholem.
Konopie w medycynie
Konopie w medycynie
Dowiedz sie jakie zastosowanie mają konopie w dziedzinach medycyny
Jak działa marihuana?
Jak działa marihuana?
Podczas palenia konopi na efekty nie trzeba czekać długo – pojawiają się one prawie natychmiast. Objawy fizjologiczne po zażyciu marihuany polegają na wysuszeniu błon śluzowych, przez co w ustach czuj...

W rzeczywistości konopie pomimo  bardzo negatywnego podejścia do nich całego społeczeństwa w wielu krajach świata są bardzo przyjaznymi dla środowiska roślinami z racji niewykorzystywania w ich uprawie pestycydów. Dzięki temu konopia zagłuszy chwasty, a nawet zahamuje ich wzrost. To samo tyczy się Bielnika Kapustnika oraz Stonki Ziemniaczanej.

Tkaniny Konopne

Dodatkowo popularnością cieszą się włókna z marihuany pozyskiwane z łodyg przy jej uprawie w warunkach zewnętrznych. Jak się okazuje podczas badań naukowych jest to najmocniejsze włókno na świecie, które uzyskuje się w sposób tylko i wyłącznie naturalny. Włókno z roślin konopi doceniane jest z racji bardzo dużej wytrzymałości oraz długiego czasu ich eksploatacji. Stosuje się je głównie do tworzenia tkanin, wszelakiego rodzaju sznurów oraz materiałów papierniczych. Jak widać konopie są bardzo szeroko wykorzystywane, dlatego też uważam, że Polacy powinni zwracać na to bardziej swoją uwagę w zakresie zastosowania konopi na wielu płaszczyznach przemysłu, ponieważ hodowla oraz uprawa marihuany mogą przynieść satysfakcjonujące, pozytywne i często nawet bardzo zaskakujące rezultaty. Jeżeli jesteś zainteresowany jak działa konopia psychoaktywnie, zerknij do artykułu Jak działa marihuana.